דף הבית >> גני ילדים רמת גן >> משפחתון רמת גן
 
     
 
 
 
רוצה לקבל פרטים נוספים?
 
   

מחפשים משפחתון ברמת גן? למה
דווקא משפחתון? למה לא פעוטון?

מאת שולמית ביסמנובסקי

כמה זמן חלף מאז הלידה? חודשיים? שלושה? וכבר אתם בחיפוש אחר משפחתון ברמת גן שיטפלו בילדכם שהוא עדיין רק תינוק. אתם בודאי מחפשים לילדכם את הטוב ביותר, נכון? כל הורה רוצה בשביל הילד שלו רק את הכי טוב. אז אם כך, מדוע אתם מחפשים דווקא משפחתון ברמת גן ולא פעוטון? המאמר הבא ייתן לכם כלים לבחון מה עדיף.

מאיפה יש לי את הניסיון והידע לתת הנחייה
ועצה בנושא כמו בחירת משפחתון ברמת גן?

שאלה טובה. יש רבים שנותנים לכם עצות כאלה ואחרות. אני בטוחה שלכולם כוונות טובות, אבל, לא בהכרח כולם מבינים מספיק בתחום. כך למשל, מעטים יודעים את ההבדל בין פעוטון למשפחתון. די בכך כדי שתוכלו להחליט מה יותר טוב לילדכם. מאיפה הידע שלי?
אני דוקטורנטית לחינוך בגיל הרך. בעבר ניהלתי במשך 10 שנים את מחלקת גני הילדים לגיל הרך בעיריית רמת גן. כשפרשתי מתפקידי הקמתי את רשת גני קידילנד לילדים ופעוטות מגיל 3 חודשים ועד 4 שנים.

אז מה עדיף פעוטון או משפחתון?
אני מניחה שחיפשת את צירוף המילים משפחתון ברמת גן או משפחתון רמת גן, נכון? אחרת גוגל לא היה שולח אותך הנה למאמר הזה. אם כך אולי נפתח בהסבר מה זה בעצם משפחתון? כשמו כן הוא, מסגרת קטנה, משפחה.
במשפחתון קולטים בדרך כלל עד 6 ילדים.טווח הגילאים משתנה מ-3 חודשים ועד 3 שנים. שלא כמו גן או פעוטון, המשפחתון נשען ברוב המקרים על מטפלת אחת בלבד ולרוב פועל בדירת המטפלת, ואם המשפחתון ברמת גן, הסיכוי שהוא ממוקם בדירה או דירה עם חצר קטנה.

אז מה קורה אם....?
יופי, חיפשתם, מצאתם משפחתון ברמת גן שמתאים לכם. בדקתם, קיבלתם המלצות, הוא ממקום קרוב למקום מגוריכם. לכאורה בדיוק מה שרציתם. האמנם? האם זו היתה בחירה שרואה את טובת ילדכם? בואו נבדוק יחד:
ומה קורה אם בעלת המשפחתון עצמה צריכה לשירותים? או לבשל את הצהרים? או לענות לטלפון? או אם מישהו דופק בדלת? מי משגיח על הילדים באותם רגעים? מה עושים כל שאר הזאטוטים? ואיך יוצאים לחצר? אם בכלל יש חצר? במעלית? כולם ביחד?
אלה כמובן רק חלק מהשאלות הנשאלות ולא חשוב היכן המשפחתון, ברמת גן או בתל אביב.
ויש עוד:

אבל מצאתם משפחתון ברמת גן עם מטפלת שהיא "סופר-נני"? ובכל זאת....
חרוצה ככל שתהיה, מטפלת אחת לא יכולה גם לדאוג, להאכיל, להחליף טיטול, לשעשע וגם למלא את עולמו של ילדך בתוכן. וכאן אני חייבת להביא את העובדה המחקרית הכי בולטת.
ילדכם נמצא בגיל בו מוחו מתפתח בקצב מואץ. כן, במשך שלוש השנים הראשונות מוחו של ילדכם מכפיל את עצמו. זה הזמן שהוא קולט הכי הרבה מידע, מילים, צבעים, צורות, עושר שפה, הרגלים... וכמה זמן "נטו" יכולה להעניק לו המטפלת הבודדת במשפחתון ברמת גן שמצאתם?
אולי שעה ביום.

משפחתון ברמת גן משפחתון בגבעתיים... ועדיין
לא דיברנו על החיסרון המטריד מכולם!

במשפחתון שמצאתם, יש עוד מבוגר שמשגיח? בודק? רואה את התנהלות הדברים? והכי חשוב, אם קורים דברים חריגים, אם משהו לא כשורה קורה במשפחתון, שלא נדע, אין שם מבוגר נוסף שיכול וחייב על פי חוק לדווח לך? 

 
מכאן התשובה לשאלה מה עדיף לילד שלכם?
פעוטון או משפחתון ברמת גן?

ברור שפעוטון!!!
 
בקידילנד פעוטון ברמת גן כבר ביקרתם?
אתם חייבים!
אני רוצה לשמור על אובייקטיביות. בחירת פעוטון ברמת גן חייבת לבוא מכם ובלב שלם.
לכן אני ממליצה לכם לעשות שני מהלכים:
1. בואו לבקר אותנו בקידילנד. תתרשמו. תרשמו מה ראיתם, מספר המטפלות והגננת למול מספר הילדים, איך הפעוטון נראה, המתקנים, החצר, המשחקים... איך הילדים נראים, מטופלים, נקיים, מרוצים, היחס הניתן לילדים. כל מה שעינכם רואות.
2. לשמור על גורם ההפתעה. תעשו רשימה נבחרת. תבחרו מתוכה כל פעוטון ברמת גן שאתם רוצים לבדוק. בואו לבקר ללא הודעה מראש ולא בשעות שהילדים ישנים צהרים. כך תוכלו באמת לראות את טיב ואיכות הפעוטון ולהשוות למה שראיתם בקידילנד.
 
 
להרשמה לקידילנד- פעוטון ברמת גן צריך להתקשר למשרד
וכדאי לכם להזדרז, כי אלה הם פעוטונים מבוקשים.


03-5746566