דף הבית >> עדויות הורים
 
     פירוט הגנים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לפני שאתם רושמים את ילדכם שלכם לקידילנד או לכל גן אחר - תבדקו!!!

 
   

כל הורה רוצה לאסוף מקסימום מידע על הגן לפני שהוא רושם לשם את הילד שלו. טבעי, הגיוני וזה אפילו מחוייב המציאות. מי הגננת? איך הגן נראה? איך נראים הילדים – מוזנחים או מטופחים? אילו מתקנים יש בגן? מה לומדים? מהו טיב המזון הניתן לילדים? ועוד המון שאלות, תהיות ובדיקות. אחת הדרכים המקובלות ביותר היא לשאול הורים שכבר "בפנים". מה יותר טוב מעדות ממקור ראשון? 

למען האמת, גם אנחנו מעדיפים שאת ההחלטה להצטרף לקידילנד תקבלו רק אחרי בדיקה מקיפה. חשוב שתהיו משוכנעים, שאתם עושים את הצעד הנכון. משום כך, נשמח אם תגיעו לגן ותשאלו הורים. כך תוכלו לבדוק את כל האופציות שעומדות לרשותכם ולבדוק מה עדיף – הפעוטון הסמוך, מטפלת או גן קידילנד.

ובינתיים, למה שלא תקראו כאן באתר מה אומרים ההורים שילדיהם לומדים או למדו בקידילנד? ככל שתאספו יותר תגובות יתברר לכם, שכולם אומרים כמעט את אותם דברים.


*לא הצגנו את השם המלא של הממליצים כדי לכבד את פרטיותם
של ההורים ובעיקר את פרטיות הילדים. משום כך קוצרו שמות הילדים וההורים:

 
א.נ. אמא לשני ילדים מספרת:
ע. בוגר קידילנד לומד כיום בגן חובה עירוני
ד. לומד בכיתת התינוקייה של קידילנד אמיר


את ע. העברתי לגן קידילנד ברמת חן, לגננת דבורקי, לאחר כחודש במעון נעמת כשהוא בן שנתיים כמעט. כמו כל אמא היו לי חששות האם אני עושה נכון. כשראיתי את הגן (ותאמינו לי עשיתי בדיקה, איך אומרים – חיפשתי גם מתחת לבלטות!) ידעתי... זה המקום הנכון. תחושות של אמא.

פתאום הילד פרח. הוא התחיל לשון לילה שלם בלי להתעורר. בבוקר הוא היה רץ מהידיים שלי לגן אפילו בלי לתת לי חיבוק ונשיקה. פתאום הייתה קפיצה דרמטית בהתפתחות של הילד: הוא למד להעסיק את עצמו, להיות מרוכז במה שהוא עושה כשהוא רגוע ושלו, לזהות אותיות, לכתוב...כן לכתוב מספרים מ-1 ועד 10 אמנם בכתב ראי (מדובר בגיל שנתיים בלבד), ידע לזהות צבעים, הכיר את עונות השנה, ידע לספר את סיפור יציאת מצרים ונס חנוכה או על מרדכי אסתר והמן הרשע. זיהה צורות... מה אתם יודעים... הילד ידע לזהות ולצייר ולקרוא בשם של טרפז, מעויין, משולש מרובע. וגם תפוז, תות שדה ושאר פירות כל אחד לפי העונה שלו... והכי חשוב בעיני, שהילד היה מאושר ומלא ביטחון עצמי. הוא למד להקשיב לנו ולשוחח כמו בוגר. זה פשוט היה תענוג!

ואז הגיע הזמן להיפרד ולעבור לגן העירוני. בגיל שלוש וחצי ע. עלה לגן עירוני כאן קיבלתי את ההוכחה החותכת להבדל בין קידילנד לשאר הגנים. אחרי שבוע בגן הגננת שאלה אותי ואני מצטטת: "איפה הילד למד עד היום? הוא הכי קטן בגן לגילו והכי בוגר, מוביל את כולם, מפותח ובעל יכולות קשב, ריכוז וידע יוצאי דופן. מה עשיתם איתו? באיזה גן הוא היה בשנה קודמת? שאלה הגננת. כשעניתי "קידילנד" זה היה כמו סיסמא שפותחת כספות. "אההה. עכשיו הכל ברור" אמרה הגננת.

ע. היום בן 5 בלבד. הוא יודע להגיד את כל הצבעים באנגלית. כן... כן... באנגלית. הוא סופר עד 100, השפה שלו עשירה, כושר הביטוי שלו מדהים, יש לו יכולות של מנהיג...
מה אגיד ומה אומר, קידילנד לקחו את ע. הכי גבוה שרק אפשר. והילד מאושר. זה היה ברור שאחיו הקטן, שנולד לפני כמה חודשים ילך לתינוקייה של קידילנד. ואכן, היום אני מפקידה אותו בידיים של שולמית וצוות הגננות המדהימות בעיניים עצומות. 
הנה הרשמים של מ.ב. אמא לשלושה ילדים:
ש. בת 9 למדה 4 שנים בקידילנד
ל. ו-נ. תאומים למדו 4 שנים בקידילנד


ש. שלי היא הראשונה. לא היה בכלל ספק שאני רושמת אותה לקידילנד. כששמעתי ששולמית, שהייתה מנהלת מחלקת גני ילדים בעיריית ר"ג היא הבעלים והמנהלת של קידילנד פשוט רצתי לרשום את ש. לפני שלא יישאר לה מקום.
לא שיערתי לעצמי מה יקרה אבל התוצאות וההישגים שש. הגיעה אליהם הפתיעו אותי לטובה: היא פיתחה ביטחון עצמי (בגן העירוני היא ניהלה את הגן), למדה אוצר מילים מדהים, ידעה לזהות מספרים, לצייר אותם ולספור בעל פה עד 100.

הגננת בקידילנד זיהתה את הכשרון ועזרה לילדה להשתלב בסדר היום בגן.
בין היתר הגננת נתנה לה מדי פעם להיות "עוזרת גננת" ואפשרה לה לסייע לה בפעולות מסויימות. זה נתן לה ביטחון. כל מה שהיא ספגה בקידילנד כאילו הוטבע בה ועם אותם כלים היא "ניהלה" דברים גם בגן החובה ועכשיו היא מפגינה כישורי ניהול ומגלה אחריות של בוגרת גם בכתה שלה בבית הספר. מה שמדהים שזה בא מקום של מנהיגות ולא מכוחנות. כי מלמדים אותם בקידילנד גם נימוסים, הליכות, (אפילו נימוסי שולחן).

ובדיוק כמו האחות הבכירה, כך גם התאומים ל. ו-נ. (גם אותם רשמתי כמובן לקידילנד). גם הם, בבוקר, פשוט היו קופצים מהעגלה ישר לגן. איפה חיבוק לאמא, איפה נשיקה? כאילו אני לא קיימת. הייתי הולכת לעבודה בראש שקט, לא מוטרדת מה הם אוכלים, האם הם נהנים? (ברור שכן) האם החליפו להם בזמן? האם הם קיבלו את מנת החום והאהבה שדרושה להם? ובסוף היום הם היו באים אלי אבל היה ברור, שחבל להם לעזוב את הגן ולהתנתק מיום כל כך רווי פעילות והנאה.
יש הורים שהילדים היו עושים להם דרמות, הצגות, משחקים איתם מחבואים רק שלא יוציאו אותם מהגן. אני זוכרת, שבשנה הראשונה, בתינוקייה הם היו חשופים למילים ואותיות, כי בכל מקום היה כתוב שם החפץ לדוגמא "חלון", "מטה", "ארון", "דלת" וגם שמות הילדים היו כתובים באותיות גדולות והילדים זיהו את השמות שלהם. אני לא האמנתי עד שבאתי יום אחד לבקר, ככה בהפתעה, באמצע היום וראיתי איך ש., עוד לא בת שנה, יודעת לפי השם שעל הבקבוק למי הוא שייך ומחלקת את הבקבוקים לילדים, שישתו.

והצוות, שיהיו בריאים. כל יום מספרים לי בפרטי פרטים איך היה, מה עשו, מה למדו, על מה כדאי לי להמשיך לדבר ולשחק עם הילדים בבית. קיבלתי מהם טיפים, שפשוט עזרו לי כמו איך להציב גבולות לילדים? איך לגמול אותם ממוצץ? איך לגרום להם לישון לילה שלם?
אני לא מבינה, למה לא כל הגנים עובדים כמו קידילנד. 
אההה... שכחתי לספר על דוחות ההתפתחות שכל הורה מקבל לאורך השנה וביום הורים מיוחד שמקדישים לעניין הזה. בזמן קבלת הדו"ח הגננת מתייחסת לצד הרגשי של הילד, לצד החברתי, להתפתחות המוטורית וגם להתפתחות השכלית שלו. הגננת נתנה לנו הנחיות על מה צריך לעבוד עם הילד, היכן ובמה לחזק אותו. אפילו איפה לקנות את חומרי היצירה שצריך לשם התפתחות הילד."

תודה לכם:
שולמית, ליאן, דבורקי
וכל המטפלות והסייעות
אתם ענקים. אין עליכם.


 
הנה מכתבה של ג.
אמא של ס.


שולמית שלום רב,

אני ממש זוכרת את היום שהגעתי אליך בחודש מרץ אחרי שהמטפלת של ס. חלתה והייתי מאד לחוצה מהמעבר לגן... איך שהזמן טס. הנה כבר חלפה שנה, אני רוצה לשתף אותך בהתרשמותי ואני משוכנעת שס. מסכימה עם כל מילה.

נתחיל בגננת המדהימה, נדירה, חמה, שמחה, משקיעה מכל הלב והנשמה. אין דברים כאלה. צריך לראות את החיוך של ס. בבוקר כשהגננת אוספת אותה לזרועותיה.
הגננת גם לימדה אותי דברים כאמא חדשה, תמכה בכל שלב, שמחה בכל התקדמות הפנתה את תשומת ליבי לדברים שיש להעניק להם תשומת לב. וכמוה גם הצוות כולו. רק חום, אהבה, מסירות, נתינה, ניקיון, שיתוף פעולה מדהים, הכל עם חיוך, הכל ברגיעה, הכל תוך כדי משחק, שיחה עם ודיבור אל הילדים.

כבר בשנה הראשונה – עוד לא בת שנה – הילדה כבר למדה לזחול, לנשק, למחוא כף, לבקש, לאכול טוב, לעמוד, להסתובב בשכיבה, סדר יום, לישון על הבטן, לשחק, לשבת על כסא ולא ליפול, לבחור את הצעצועים והעיסוקים שהיא אוהבת, להגיד מילים בסיסיות. אני קצת נבוכה לגלות אבל היא אמרה את שמה של הגננת לפני שהיא אמרה א-מא.

יישר כח לכל הצוות הנהדר
ממני ג. אמא של ס.

 
 
 
   
   
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
   
 
 
רוצה לקבל פרטים נוספים?
   
הרשמת ילדכם לגן קידילנד צריך להתקשר למשרד הרישום.
כדאי לכם להזדרז, הביקוש גדול ובחל מהגנים גדול על ההיצע


03-5746566